Puhkemaja metsa ääres mõnusaks olemiseks!

Meie lugu

Kõige algus

Alustasime oma turismitaluga Viljandimaal 2000. aastal. Maaturismist kui ettevõtlusvormist me sel ajal suurt ei teadnud .
Kuna olime  ostnud  vana talukoha, siis tuli leida sellele sobiv  rakendus ning esimeseks mõtteks oli  teha niisugune matkamaja, kus inimesed ise toimetada saavad. See ei nõudnud väga suuri investeeringuid, kuna maja ise oli tegelikult korras.

Kuna maja asub metsa sees, siis leidus juhuslikke möödakäijaid, kes majaga just kõige paremal kombel ümber ei käinud. Peaaegu jõuti välja lõhkuda isegi pliit, rääkimata siis akende lõhkumisest. Seega ei jäänud meil muud üle, kui võtta pangalaen, mis võimaldaks koha korda teha, saagu mis saab.

Loomulikult käis see kõik ikka võimaluste piires ja mitte liiga suursuguselt. Korda tegime kahekordse majutushoone, kus hakkas olema 7 tuba kus oli 17 voodikohta, wc ja dussiruum mõlemal korrusel. Laudaruumidesse ehitasime väikese saali ja sauna.

Hoonekompleksi kuulus veel ka vana ait, mis jäi esialgu vaid milljööväärtust looma.

Areng = kuulame kliente

Kuna kompleks läks kenasti tööle ja külalistest puudust ei olnud, siis mõne aja pärast tekkisid klientidel küsimused suviste suuremate ürituste puhuks – mis siis saab, kui väljas sajab vihma?

Veidi võttis see meil aega, kuid varjualune ja  välitualett sai ehitatud.

Mõne aasta  möödudes tekkis nõudlus suurema saali järele  ning kooltused  vajasid kõrgema kvaliteediga ruumi. Ka see võttis meil veidi aega, kuid nõuetekohane saal ning uus saun koos kaminaruumiga said peagi valmis.

Toitlustuse tellisime varem teistelt piirkonna ettevõtjatelt, kuid nüüd tegime ka endale köögi ja hakkasime ise toitlustama. Langes ära suur hulk muresid, et toit ei jõudnud alati õigeks ajaks ja ise ei saanud vastustada klientidele pakutavate toodete kvaliteedi eest.

Need uuendused mõjusid hästi ning erinevate soovidega klientide hulk järjest kasvas. Tänu õigel ajal tehtud uuendustele elasime ka masu kenasti üle.

Vahepeal ehitasime ka suitsusauna, kuid see oli puhtalt emotsiooni pärast tehtud, mitte otsene vajadus ega märguanne klientide poolt.

Väga emotsionaalne oli ka koostöö Ugala teatriga, kes meie juures oma suvelavastust mängis. Suvi oli töökas ja rahvarohke. Käis läbi palju rahvast ja koos tetrisse tulekuga planeeriti meie juurde muidki koosolemisi.

Lõpuks jõudsime ka vana aida taastamiseni. Sinna näis kõige paremini sobivat traditsioonilise käsitöö ruum ja üks privaatne tuba näiteks pruutpaaride tarbeks.

Käsitöö ruumis on külastajatel võimalik kududa kangast ja teha muudki näputööd.  Tänu heale keraamikust  sõbrale ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiale, ei ole meil puudu ka headest õpetajatest, kes huvilistega oma teadmisi jagaksid.

Ait võeti külaliste poolt hästi omaks ja tekkis mõte panna püsti veel üks samasugune.Kuna aga tööprotsessi käigus selgus vana aida suhteliselt halb seisukord, siis jäi mõte meil sel moel katki. Ehitasime majutuseks hoopis uue palkhoone, kuhu sai kaks mugavustega tuba, ajaloolised voodid, hubane pliidiküte ja rahvuslikud tekstiilid.  Külastajad võtsid ka need omanäolised ruumid hästi vastu ning märkasid meie ideid ja nende teostamise kõrget kvaliteeti.

Tänaseks oleme teinud suuri samme, et parandada majutuse kvaliteeti ka peamises majutushoones asuvate tubade puhul. Uuenduste ja sisustamise juures oleme kaasanud oma eriala spetsialiste, kelle ideed ning oskused panustavad järjest paremate võimaluste tekkimisse.